preloader

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Rodzinny weekend w Płocku (i okolicach)

2017-06-13 10:05

Wystarczą niecałe dwie godziny drogi z warszawy by dotrzeć do Płocka. Miasta, które - wstyd się przyznać, dotąd było przeze mnie całkowicie niedoceniane. 
A szkoda. Płock jest piękny i ma do zaoferowania naprawdę wiele opcji na udany weekend rodzinny. 

IMG_8760IMG_2869
IMG_8834

Przede wszystkim malownicze Wzgórze Tumskie na skarpie z widokiem na Wisłę. Wzdłuż skarpy ciągnie się promenada z pięknym widokiem na wzgórze, amfiteatr i rzekę.

IMG_8798IMG_8833IMG_8827

Skoro Wisła, to i plaża - nieuregulowany brzeg rzeki jest szeroki, czysty i zachęca do spacerów. No i molo - kolejna atrakcja spacerowa, którą warto zaliczyć. Cumuje tu również spacerowy statek pasażerski. 

IMG_8780IMG_8921IMG_8985

Z dziećmi warto też zajrzeć do płockiego Zoo - jest pięknie położone, spotkamy tu najmniejszą małpkę świata, największego gołębia i najstarszą aligatorzycę, która jest jednocześnie najbardziej wiekowym zwierzęciem Europy :)

Stary Rynek z - chwilowo remontowaną - małą fontanną również będzie atrakcyjny dla najmłodszych. Maluchy i starszaki wyszaleją się też przy Orlen Arenie. 

Przy ulicy Tumskiej warto wstąpić do Muzeum Mazowieckiego, powstałego na początku XIX wieku. 

IMG_8866
IMG_8765IMG_8993
IMG_8857IMG_8944IMG_8986

W okolicy Płocka też jest co robić - zwłaszcza, gdy podróżujemy autem i mamy swobodę przemieszczania się. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy i liczne jeziora dadzą wytchnienie po zwiedzaniu miasta. Jeśli zaś jesteście fanami turystyki alternatywnej, koniecznie musicie odwiedzić okolice Jeziora Lucieńskiego. Tutaj skrywa się bowiem nieczynny już, ale niesamowicie klimatyczny, postpeerelowski ośrodek wypoczynkowy. 

Wracając do Warszawy możemy jeszcze zahaczyć o Sanniki i znajdujące się tam Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina. Sanniki to między innymi przepiękny zespół pałacowo-parkowy, którego historia spleciona jest z początkami muzycznej kariery kompozytora. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od lutego do października, od trzydziestu lat odbywają się tu koncerty chopinowskie. 

IMG_8272IMG_8261IMG_8269

 

Instagram