preloader

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Apteczka na rodzinny wyjazd

2017-04-22
Szykując się na wyjazd z Zofką staliśmy się znacznie bardziej przewidujący i zapobiegliwi, niż w czasach podróży we dwójkę. Odpowiedzialność za to bezbronne stworzenie każe nam pięć razy rozważyć każdą możliwą sytuację i przygotować do niej trzy plany awaryjne. I o ile w przypadku dotychczasowych bliższych i dalszych wycieczek po Polsce i najbliższych okolicach nie byłoby problemem uzupełnienie apteczki czy skorzystanie z pomocy lekarskiej w razie potrzeby, tak teraz stanęliśmy przed wyjazdem nieco dalszym, dłuższym i bardziej skomplikowanym logistycznie.

Nie chcemy ryzykować, że bardziej lub mniej błahy powód zepsuje naszemu dziecku i nam wakacje, podeszłam więc do tematu zadaniowo. Zośka generalnie nie choruje, temat znałam więc do tej pory czysto teoretycznie - postanowiłam więc skorzystać z doświadczenia innych. Wypytałam znajomych pediatrów, podróżników, rodziców i przygotowałam uniwersalną apteczkową listę wyjazdową dla dużych i małych. Ponieważ sporą część podróży spędzimy w samochodzie, apteczki będą dwie: główna - duża, w bagażniku, z lekami na wszystkie ewentualności, i podręczna, do torebki, by mieć ją zawsze przy sobie - z lekami przeciwbólowymi, plastrami itd. W zasadzie trzy, bo jeszcze obowiązkowa apteczka samochodowa, ale to już odrębny temat. 

Moja lista jest długa, bo zabezpieczam się na każdą ewentualność. To taka apteczka w wersji "deluxe". Być może (oby!) 99% wymienionych pozycji nie wyjmiemy nawet z bagażu. Ale dobre przygotowanie i wiele planów awaryjnych daje mi poczucie bezpieczeństwa w podróży z dzieckiem. 
 

Leki i opatrunki

Ochrona i pielęgnacja: 


Akcesoria:


Ważna kwestia to odpowiednie zabezpieczenie temperatury leków. Jadąc samochodem na urlop spodziewamy się raczej wysokich temperatur - dlatego zabierającsyropy i maści trzeba znaleźć im też bezpieczne miejsce w pojeździe (takie, aby utrzymało stałą temperaturę nie tylko podczas jazdy z włączoną klimatyzacją, ale również podczas długiego parkowania w pełnym słońcu).  

To moja lista, przynajmniej na tę chwilę. Do wyjazdu jeszcze chwila, więc mam czas na uzupełnienie - jeśli Twoim zdaniem o czymś zapomniałam, czegoś nie wzięłam pod uwagę lub powinnam zamienić na inny produkt - napisz w komentarzu! A ja po powrocie dam znać, jak rzeczywistość zweryfikowała moje pomysły. 

 

 

Instagram